Média

Český internet pomohl charitě více než 600 tisíci za jediný týden

Vloženo 16.4.2013

Od 8. do 14. dubna se Češi na webu zapojili do společného projektu Konta BARIÉRY a Českého národního registru dárců dřeně s názvem Český internet pomáhá. Díky pár kliknutí pomohli financovat třem lidem s handicapem konkrétní pomůcky nebo přispěli na vyšetření vzorků krve nových dárců kostní dřeně, které stojí 1 500 korun jedno a není hrazené státem ani pojišťovnou. Celkem se podařilo vybrat 628 495 korun. Všechny příběhy a další informace naleznete na www.internetpomaha.cz

Zobrazit tiskovou zprávu

Český internet opět pomohl

Vloženo 3.4.2012

Češi opět dokázali, že v jednotě je síla. Během posledních 10 dnů přispěli tisíce dárců napříč českým internetem na pomoc lidem, jejichž životní příběhy spojil druhý ročník projektu ČESKÝ INTERNET POMÁHÁ. Tři příběhy vyprávěly o životech žadatelů Konta BARIÉRY, kteří se v různé životní etapě stali závislí na invalidním vozíku a nyní potřebují pomoci, aby se začlenili do normálního života. Další tři příběhy pak popisovaly osudy obětí trestných činů a vysvětlovaly možnosti pomoci, kterým se obětem může dostat díky službám Bílého kruhu bezpečí. Uživatelé českého internetu poslali žadatelům Konta BAERIÉRY částku ve výši 313 083 Kč a Bílému kruhu bezpečí částku 45 000Kč. Všechny příběhy a další podrobné informace naleznete na www.internetpomaha.cz

Stáhnout tiskovou zprávu

Český internet pomáhá

Vloženo 20.3.2012

Po úspěchu loňského pilotního projektu se největší hráči českého internetu a dvě charitativní organizace opět spojili, aby mohli poskytnout pomocnou ruku těm, kteří ji opravdu potřebují. Konto BARIÉRY a Bílý kruh bezpečí připravily příběhy o lidech, ke kterým nebyl osud zrovna nakloněn. Od 19. března jim můžete prostřednictvím internetu přispět libovolnou částkou a tím jim pomoci řešit jejich nelehkou situaci. Stačí jen pár kliknutí. Všechny příběhy a další potřebné informace naleznete na www.internetpomaha.cz

Stáhnout tiskovou zprávu

Není vozík jako vozík

Vloženo 16.3.2012

S lidmi, kteří se pohybují za pomoci invalidního vozíku se setkáváme každý den. Ale mnohdy ani netušíme, jaké vozíky jsou dnes k dostání a jak je těžké vybrat si ten správný model. Vozíky se rozdělují na mechanické a elektrické. Na elektrický vozík má zpravidla nárok člověk, který má výrazně omezenou hybnost horních končetin, mechanický užívá ten, kdo má zdravé a dostatečně silné ruce.

Každý handicapovaný si vozík pořizuje na mnoho let. Je to pomůcka, která se stane součástí života a výrazně také ovlivňuje zdravotní stav. Se špatně nastaveným vozíkem se může stát, že bude přepadávat dozadu nebo z něj může dokonce spadnout. Časté jsou bolesti zad, problémy s vylučováním či s dýcháním nebo brzy se dostavující únava. Handicapovaný si proto nemůže dovolit dívat se na design, ale přemýšlí především nad funkčními vlastnostmi.

Zobrazit celý text

Sport vrací handicapovaným volnost

Vloženo 16.3.2012

Sny a fantazie malých dětí jsou neuvěřitelné. Dívky si přejí stát se modelkou nebo zpěvačkou, mladí pánové zase slavným fotbalistou či rockovým hudebníkem. Stačí však jedna nečekaná událost a život se může ve vteřině obrátit naruby. Na vozíku skončí každoročně po úrazu či následkem nemoci 250 až 300 lidí.

Život s handicapem je složitý, ale neznamená to, že se musíte vzdát svých snů. Dnešní možnosti jsou naštěstí dostatečně velké na to, aby daly handicapovaným šanci znovu se aktivně zapojit do života. K získání nových přátel je nejlepší sport. Mnoho aktivit dnes mohou handicapovaní provozovat skoro stejně tak, jak byli zvyklí před úrazem. Jedním z příkladů může být cyklistika.

Zobrazit celý text

Stačí vteřina a život se vám zcela změní

Vloženo 16.3.2012

Představte si, že žijete úplně obyčejný život. Chodíte do práce, staráte se o rodinu a ve volném čase sportujete. Jednoho rána se však probudíte, udělá se vám slabo a vy přestanete cítit nohy. Lékaři po vyšetření diagnostikují vyhřezlou plotýnku, která zasáhla a poškodila míchu. Ve vteřině tak zůstanete upoutaní na invalidní vozík.

Takový smutný příběh se opravdu stal. Jenže co dál? Pokud se něco takového přihodí, život se vám změní k nepoznání. Co bylo dříve samozřejmostí a jednoduché, je pro vás najednou výsadou a složité. Navíc se stanete odkázanými na sociální dávky a pomoc státu, a to právě ve chvíli, kdy vás čekají nadměrné výdaje. Samotný vozík, ať už obyčejný nebo elektrický, je první velkou investicí. Musí být vybrán pečlivě a dle konkrétních potřeb jeho budoucího majitele, aby mu umožnil co největší volnost pohybu.

Zobrazit celý text

Partneři projektu: